KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 9816507
*
nr 981 6507
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Etsning, Emil Johanson-Thor (1889-1958), "Vinter", 1926, motivet: 15 x 20
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Utrop:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2015
kl 19:15:45
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57
-
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14
-
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57
*
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Läs mer om Emil Johanson-Thor
nr 981 6507
Emil Johanson-Thor
(1889-1958), Sverige
Etsning, Emil Johanson-Thor (1889-1958), "Vinter", 1926, motivet: 15 x 20
Emil Johanson-Thor, svensk målare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2015 |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Emil Johanson-Thor
Emil Johanson-Thor, svensk mÃ¥lare och grafiker född i Landskrona 1889, död 1958.Läs mer om Emil Johanson-Thor
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: emil johanson-thor etsning etsningar grafik svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 20:57 -
2084 Träsnitt
Maud Comstedt (1920-1984), Sverige. "Hjorttunga". ..//
Auktionen avslutas
om två veckor
17 juni kl 18:14 -
4091 Träsnitt
Vytautas Kasiulis (1918-1995), Musikanter. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
10 juni kl 18:57